Jdi na obsah Jdi na menu
 


LED ZEPPELIN

LED ZEPPELIN

Britskou hard rockovou kapelu LED ZEPPELIN jsem slyšel asi prvně někdy z jara 1969 v jednom děsně zakouřeném doupěti, což byl upravený sklep bratrance mého kamaráda Papina. Přiznám se bez mučení, že ony počáteční poslechy této kapely byly pro mě moc moc síla. Vyznával jsem v té době lehký československý a anglo-americký big-beat a bubble gum music a pochopitelně mé oblíbené trampské písničky. Od léta 1967 jsem začínal na kytaře Mejbl mé první songy … a že jich bylo. Učitelé na kytaru jsem měl skvělé a to kamarády Delfína a Lišáka.

Nicméně odhadem asi třetí poslech hard rockové skupiny LED ZEPPELIN mě dostal na kolena, od té doby je pro mě hudební kapela LED ZEPPELIN to nejlepší z muziky na planetě Zemi, co osobně znám … Přesto velmi miluji i Jimmyho Hendrixe, Erica Claptona, Cream, Deep Purple, Black Sabbath, Ten Years After, Olympic, Rebels, Blue Effect, Cardinals, ETC, Flamengo, Greenhorns, Rangers, White Stars … a mnoho, mnoho dalších.

Náhled do dávné rockové historie:

Zásadní hardrockovou pecku Led Zeppelin Whola Lotta Love, tohle jsem v 16. letech (1969) poslouchal s kamarádem Papinem v restauraci Čajka v Porubě za rondlem, než nám ji zavřeli. Tento SUPER singl tam valil pořád dokola, a to v jednom kuse, byl tam tzv. Music-Box s volbou písní, tehdy asi tak 1 korunu za jednu skladbu. Škoda, že jsi tam nechodil/nechodila s námi.

Červen 2020:

Před několika dny jsem měl to štěstí a kliku, že jsem dost náhodně zakoupil rozsáhlou hudební publikaci LED ZEPPELIN, Book Zine 2020, ISBN 978-80-7525-312-5, ISSN 2571-4007, obsahuje celkem 144 stran textu a spousty fotek, obrázků, plakátů, apod. Jsem dnes v četbě na straně 49 a mohu publikace vřele doporučit …

Neznám žádného poctivého rockera na Moravě, ve Slezsku, v Čechách a na Slovensku, který by nemiloval nejlepší hard rockovou hudební kapelu všech dob LED ZEPPELIN, co rychle, výrazně a zásadně formovala „hard rock“, jako nový hudební styl.

Poznámka pro neználky:

Pokud bys chtěl milý návštěvníku trochu slyšet jejich velmi tvrdou a náročnou muziku, tak si dej do YouTube Led Zeppelin Whola Lotta Love, doporučuji studiovou nahrávku z LP desky Led Zeppelin II. To je super pecka.

A znova Whola Lotta Love ... kapku jinááááč

A znova Whola Lotta Love ... kapku jinááááč

A znova Whola Lotta Love ... kapku jinááááč

A znova Whola Lotta Love ... kapku jinááááč

Lenny Kravitz - Whole Lotta Love, 35th Kennedy Center Honors, Live, 2012, HD

Robert Plant - Whole Lotta Love (6 Music Live)

Led Zeppelin - Good Times Bad Times

Led Zeppelin - Black Dog

Led Zeppelin -

How Many More Times (Danmarks Radio 1969)

Led Zeppelin -

Babe I'm Gonna Leave You (Remaster)

Led Zeppelin -

Since I've Been Loving You (1990 Remaster)

Led Zeppelin -

Moby Dick = Full Version

Led Zeppelin -

Living Loving Maid (She's Just a Woman) - my favorite song

Led Zeppelin -

Heartbreaker

Led Zeppelin -

Kashmir

Další SUPER - chuťovky od LZ alias Zapparella =

dámy v bílém ...

Led Zeppelin When The Levee Breaks by Zepparella

Zepparella Immigrant Song

Pokračuje Zapparella (Led Zeppelin song)

Doplněk další pod kapitolu Led Zeppelin:

Další britská hudební legenda, a to skupina QUEEN

Rodinná chata na Bozeňově, 20. srpna 2020.

V červenci 2020 jsem si zakoupil další tedy druhou publikaci Bookzine a ta je o legendární americké hard rockové skupině METALLICA. To byl ovšem dárek k narozeninám v rodině, takže jsem tuto hudební publikaci nečetl.

Nicméně třetí sešit Bookzine jsem koupil v červenci nebo v srpnu 2020 s názvem:

Kompletní příběh QUEEN“

a pro zvědavce nebo případně zvídavce doplňují i ISBN 978-80-7525-257-9, podle tiráže to vyšlo dne 9. srpna 2019 (já to o loňských letních prázdninách nějak neviděl, či co). Pochopitelně doplním ještě i podtitul této hudební publikace, která zní:

Bohemian Rhapsody. Live Aid. Freddie Mercury. Od počátků až na vrchol. Téma navíc! 50 nejlepších skladeb.“

Opět mohu jen doporučit ke čtení, protože je to zajímavý a neobyčejně silný příběh britského hudební tělesa 1. třídy – skupiny „Queen“. Čítá celkem 146 stran textu, obrázky jsem nepočítal. Je to krásný, zajímavý a místy také fascinující příběh hudební skupiny a jejich členů = tohle je můj pohled na uvedenou hudební publikaci.

Člověk by nevěřil, jak členové hudební legendy z Britských ostrovů doslova dřeli, a to především když měli stanoveny termíny pro nové desky. Překvapení a zajímavostí je v textu mnoho, jedno za všechny tady stručně uvedu: Pro skupinu Queen byla velmi inspirativní a důležitá hudba další britské legendy – hard rockové hudební formace LED ZEPPELIN.

Zájemcům zapůjčím Bookzine „Queen“ zcela zdarma na dobu nezbytně nutnou k pročtení, nebo pro zhotovení vlastních kopií.