Jdi na obsah Jdi na menu
 


Trampská osada T.O. Full Moon

Trampský koutek staré osady T.O. Full Moon

Poslední platná aktualizace 5. prosince 2021, po obědě

Motto

mimo pořadí, kdo byl v dávných dobách v pozadí?

 

 

 

A. Web trampské osady:

konečně odblokován, kvůli nevhodným textům a odvážným obrázkům, byl asi 563 dnů mimo provoz, omlouváme se, zakázáno Národním úřadem pro etiku a dobré mravy smiley

Nyní již plně funkční:

http://www.tofullmoon.estranky.cz/

B. Triumfální trampský objev v Jakartovicích L.P. 2015:

Je až s velkým podivem, že světoznámý genius vídeňského původu žijící a bádající nejčastěji na Moravě a ve Slezsku pan profesor Jára D. Cimerman se za svého velmi dlouhého života věnoval výzkumu trampského hnutí na Moravě, ve Slezsku, v Čechách i na Slovensku a Zakarpatské Ukrajině, ale není znám od tohoto významného autora jediný odborný článek nebo jiná publikace na dané téma.

Zatím není všeobecně známo, že zkratka D. ukrývá trampské jméno/přezdívku Divoch. Jak se k tomu slavný genius dostal si objasníme v dalších dnech, týdnech, měsících a možná i letech. Až to vypátráme z dobových dokumentů, kterých nyní máme tisíce a tisíce stran.

Umožnil to nečekaný a vynikající objev trampské osady T.O. Full Moon (Úplněk) v roce 2015, kdy stateční osadníci prozkoumali na vlastní nebezpečí zapomenuté a zakazané školy v bájných Jakartovicích na svém vzpomínkovém vandru.

Kovová bedna od whisky s dokumenty s nadpisem "Běžná domácí administrativa ševce Jana Kolíska a jeho finanční rozpočet" obsahovala řadu pozoruhodných dokumentů a cenných dobových relikvií z body bádání Jary D. Cimrmana. Není pochyb o tom, že geniální Cimrman tímto nenápadným nadpisem rafinovaně maskoval cenný obsah svého téměř dokonalého úkrytu. Při podrobném vědeckém zkoumání vyšlo najevo z dobových zápisků, že Divoch (trampská přezdívka profesora Járy Cimrmana) byl v letech 1936 až 1938 šerifem Spojených trampských osad moravských.

Pro pořádek otiskujeme jedno jeho vyobrazení asi z roku 1937

tramp_divoch_jc_asi1937.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jedná se zřejmě o autoportrét, který Divoch maloval podle odlesku v lesní studánce, kterou Jára pojmenoval "Křišťálová tůňka Blasice".

Zatím není nově objevený a rozsáhlý písemný a obrazový "Archiv trampského a vandráckého hnutí na Moravě, ve Slezsku a v Čechách" [původní název J. D. Cimermana] dostatečně prozkoumán. Jeho výzkum si vyžádá stovky hodin mravenčí archivní trampské práce kamarádek a kamarádů z výše uvedené trampské osady Orla, Drobka, Divoké Bessy, Leoše, Sigiho, Bizona, Míšana, Johnnyho, Faši a Madam ... cheeky

Přesto je již nyní nad slunce jasné, že to byl Divoch, kdo byl v minulém století nejvýznamnější tramp žijící a působí na Moravě. Mimo jiné je o něm zaznamenáno v dobových cancácích a ohořelých trampských kronikách, že jako šerif začínal už ve svých 17 letech a svoji trampskou osadu řídil bez přerušení neuveřitelných 55 let a tím předstihnul i československého rekordmana na tomto poli známého skautského činovníka Jestřába, který svůj skautský oddíl vedl po dobu celých 42 let.

Nelze nevpomenout také hudební a literární tvorbu Divocha. Bohužel byl natolik skromný, že své vynikající a obdivohodné písně, básně, povídky, pohádky, novely a romány s trampskou tématikou vydával zcela zásadně jen pod často měněnými pseudonymy. Proto je neobyčejné obtížné tuto bohatou a rozsáhlou tramspkou tvorbu důkladně a poctivě zmapovat. V současné době odhaduje tým trampíků řešící tuto oblast, že trampská tisková zpráva o tom, může být vydána až v roce 2020. Shodou šťastných náhod a dalších okolností je to rok, kdy tramspká osada T.O. Full Moon oslaví 50. výročí svého založení ... smiley

Pro zvědavce a otrhé hledače pokladů zodpovědně dodávám, že Cimrmanova bedna od whisky je opět důkladně zakopána na neznámém místě a tím pádem umístění bedny od whisky je výborně skryta. Koordináty G.I.S. tajného místa umístění bedny má pouze jeden člen osady vytetovány na nedostupném místě svého zhýralého těla.

Zapsal a správnost potvrzuje Bizon cool

toho času zástupce šerifa T.O. Full Moon

smiley Tato informace bude formou trampského tiskového prohlášení zaslána v nejbližších dnech po poštovních holubech do správných rukou na trampské osady na Moravě, ve Slezsku, v Čechách a na Slovensku cheeky

C. Poslední typické proběhlé trampské sleziny osady:

Zde mohou některé akce bohužel chybět a to z mnoha důvodů, a) autor tohoto webu Bizon již na ně zapomněl, b) zahrnovaly mírovou činnost proti útočné alianci NATO, c) obsahovaly lehtivé, až neslušné vtipy různého ražení a zaměření d) zahrnovaly proti státní řeči, případně vtipy, e) obsahovaly speciální akce typu tzv. "Striptýz" čarodějnic nebo čarodějek - obojí je na vandrech T.O. Full Moon povoleno, až to až lidovém hlasování - referendu, kdy musí být dosaženo výsledku hlasování nad 50% přítomných trampů, tuláků, čundráků a milovníků přírody; v tomto hlasování mají právo-platný hlas nejen vlastní členové osady (čili osadníci), ale také náhodní kamarádi a kamarádky, kteří se objeví znenadání u večerního ohně osady.

1. Burčák Párty bez burčáku 2017 (trampský sraz kamaráda Bizona) ... 21. a 22. října 2017

2. Hynčice 2017 (trampský sraz kamaráda Leoše) ... 9. a 10. prosince 2017

3. Orlovna a akce KLONDIKE 2018 (trampský sraz kamaráda Orla) ... 24. a 25. února 2018

4. Vzpomínkový vydařený malý vandr JAKARTOVICE 2018 (trampská lahůdka pro všechny osadníky) ... Přelom jara a léta 2018

5. Trampská malá slezina "U mámy" = každý za svoje (trampská vzpomínka na 50. výročí založení T.O. Jaguáři v nejistých dobách podzimu reformního roku 1968) ... 12. října 2018

6. Hynčice 2018 (trampský sraz kamaráda Leoše) ... 24. a 25. listopadu 2018

7. Orlovna 2019 (trampský sraz kamaráda Orla) nebo-li zimní KLONDIKE a to ve dnech 17. a 18. února 2019, skvělé jako obvykle, díky kamaráde Orle.

8. Hynčice 2019 (trampský sraz kamaráda Leoše na jeho chalupě) ve dnech 23. a 24. listopadu 2019 = paráda jako vždy, díky kamaráde Leošu.

9. 50. výročí založení trampské osady 2020 ve dnech 30. a 31. května 2020, obecní chata Jakartovice heart

10. Slezina u kamaráda Orla na Orlovně v dubnu 2021, snaha o propojení s trampskou Ivančenou bohužel vyšuměla, ale i tak skvělý a parádní víkend u kamaráda Orla heart

11. Další výročí založení trampské osady na konci května 2021, obecní chata Jakartovice heart účast trampíků obstojná, počasí mizerné, nálada vynikající až skvělá ... neočekávaně se dostavila i Krásná Betty, Šmudla a Narciska, takže bylo o zábavu postaráno. Účast bez zdůvodnění odmítli bývalí kamarádi osady a to jmenovitě Papino, Čutřa a Roko s poukazem na to, že si zakládají vlastní nejistou trampskou skupinu Bratrstvo kočičí placky. Účast očekávaně odmítla i kultovní osadní stristérka Maduška s tím: "jste blbí, je vás na mě moc".

12. Trampská slezina Hynčice 2021 ve dnech 27. a 28. listopadu 2021 z účasti 7 statečných (abecední pořadí): Bizon, Drobek, Hak, Leoš, Míšan, Orel, Sigi heart

JASNÝ VÝHLED DO NEJASNÉ BUDOUCNOSTI:

13. Trampská slezina Orlovna 2022, podle pozvání kamaráda Orla na KLONDIKE 2022

Léta Páně 2019 nám odpadnul "Vzpomínkový vandr do Jakartovicích", protože jsem už jako starší trampíci nemohli najít naše usárny a uzdy, kytary a staré zpěvníky. No i to se občas stává ... 

a další trampské akce jsou ve výhledu ....

Dáreček všem kamarádkám, kamarádům, trampům, vandrákům, tulákům, čundrákům a milovníkům přírody a lesní moudrosti bez rozdílu náboženského vyznání, pohlaví, věku, barvy kůže a politického přesvědčení:

Mnoho článků a zamyšlení o trampech a jejich historii:

http://studiaethnologicapragensia.ff.cuni.cz/magazin/2017-2/